Welcome to your Random rukometna pitanja
1. BIJELA ekipa želi zatražiti ekipni tajm aut. Zvaničnik A BIJELE ekipe stavlja zeleni karton ispred mjerioca vremena. U tom trenutku, BIJELI 9 šutira prema golu CRNE ekipe. Mjerilac vremena zviždi dok je lopta u vazduhu. Odmah posle zvižduka, golman CRNI 12 hvata loptu. Koja je ispravna odluka ?
2. BIJELI 5 se spetlja sa loptom, ali uspe da je zadrži pod kontrolom. Potom napravi tri koraka, jednom odbije loptu o tlo, pa napravi još tri koraka prije nego što postigne gol. Ispravna odluka?
3. Koju od navedene četiri lopte treba da odaberu sudije za utakmicu žena?
4. Golman CRNI 1 zaustavlja šut na gol i počinje kontra-napad, pritom svojim lijevim stopalom prelazi liniju golmanovog prostora. Ispravna odluka?
5. Malo prije završetka prvog poluvremena igrač BIJELI 7 fizički nasrne na igrača CRNOG 5, i time spriječi jasnu situaciju za postizanje gola. Automatski signal za kraj prvog poluvremena se oglasi prije nego što su sudije stigle da sviraju. Ispravna odluka?
6. BIJELI 5 šutira na gol, šut blokira golman CRNI 12 i lopta leti iznad golmanovog prostora u pravcu pivota BIJELOG 11, koji stoji uz liniju golmanovog prostora u jasnoj situaciji za postizanje gola, spreman da uhvati loptu. Odbrambeni igrač CRNI 2 skoči ka lopti i dok je u vazduhu, iznad golmanovog prostora, pošalje loptu u pravcu aut linije. Zbog lijepka na njoj, lopta ostane u golmanovom prostoru, a da je golman nije dodirnuo. Ispravna odluka?
7. Koja od sledećih instrukcija je ispravna u pogledu upozoravajućeg signala za pasivnu igru (IHF signal broj 17)?
8. Lopta leži na podu golmanovog prostora BIJELE ekipe. U tom trenutku mjerilac vremena svira sa stola i objašnjava da je BIJELI 5 napravio pogrešnu zamjenu. Ispravna odluka?
9. CRNA ekipa je postigla gol i BIJELI 10 izvodi početno bacanje. On nema nijednog slobodnog saigrača i iznenađuje svog golmana BIJELOG 12, bacajući mu loptu, iako se on nalazi u svom golmanovom prostoru. BIJELI 12 hvata loptu i dodaje je BIJELOM 9. Ispravna odluka?
10. Koju od navedene četiri lopte treba da odaberu sudije za utakmicu muškaraca?
11. BIJELI 6 je u kontra-napadu. Skoči, šutira na gol i padne u golmanov prostor CRNE ekipe. Golman CRNI 12 brani šut i lopta dolazi do BIJELOG 11, koji postiže gol, dok BIJELI 6 leži u golmanovom prostoru između njih dvojice. Ispravna odluka?
12. BIJELI 5 baci loptu u golmanov prostor svoje ekipe. Lopta udari u stativu i kotrlja se prema polju za igru. Golman BIJELI 12 je uzme i doda BIJELOM 7 koji postiže gol. Ispravna odluka?
13. Igrač BIJELI 9 šutira na gol CRNE ekipe. Golman CRNI 1 brani šut i lopta se kotrlja prema polju za igru, gde je čeka igrač CRNE ekipe spreman da je uhvati. Kako se CRNI 1 prilikom odbrane povredio, sudije prekidaju igru, dok je lopta još uvijek u golmanovom prostoru. Ispravna odluka?
14. Koliko boja može imati lopta?
15. Golman BIJELI 1 brani šut. Lopta se kotrlja prema polju za igru, gde CRNI 6 čeka sam da je podigne. Golman BIJELI 1 uspijeva da zaustavi loptu nogom, kad ona dođe na liniju golmanovog prostora. Ispravna odluka?
16. BIJELA ekipa je u napadu. CRNI 4 uz liniju golmanovog prostora. Lopta je u vazduhu, CRNI 4 je uhvati i ubaci je direktno u golmanov prostor. CRNI 1 dodiruje loptu i ona odlazi izvan gola, preko gol-aut linije. Ispravna odluka?
17. Kada treba mjerilac vremena/zapisničar da informiše sudije o prekršajima pravila o prostoru za zamjenu igrača, koje sudije nisu registrovale?
18. Lopta je na podu, odmah izvan golmanovog prostora BIJELE ekipe. Golman BIJELI 1 stoji unutar golmanovog prostora i podiže loptu, da bi spriječio protivnika da je uzme. Ispravna odluka?
19. CRNA ekipa je u napadu. Sudije pokazuju znak za pasivnu igru. CRNI 7 dodaje loptu CRNOM 11. CRNI 11 pokušava proći ali je zaustavljen od strane BIJELOG 3. Sudije dosuđuju slobodno bacanje za CRNU ekipu. CRNI 11 izvodi slobodno bacanje i dodaje CRNOM 2 koji šutira prema golu, ali je udarac blokiran od odbrambenog BIJELOG 4, te se lopta odbija nazad do CRNOG 11. CRNI 11 upućuje udarac na gol, ali je lagano odgurnut od BIJELOG 5, te golman BIJELI 1 uspeva odbraniti udarac. Koja je ispravna odluka ?
20. BIJELA ekipa je imala drugi ekipni tajm aut u 55:10. U 59:25, zvaničnik A BIJELE ekipe želi zatražiti treći ekipni tajm aut za svoju ekipu, te stavlja zeleni karton na zapisnički sto ispred mjerioca vremena. BIJELA ekipa ima loptu u posjedu. Mjerilac vremena zviždi i zaustavlja vrijeme i pokazuje ekipni tajm aut za BIJELE. Ispravna odluka?
21. Nakon isteka vremena igre, još treba izvesti sedmerac. Sudije čekaju neposredni rezultat bacanja. Koji sudija treba da završi utakmicu?
22. BIJELI 5 vodi loptu duž aut linije. CRNI 2 ga pravilno ometa. Da bi prošao CRNOG 2, BIJELI 5 prekorači aut liniju jednom nogom, za vrijeme vođenja. Ispravna odluka?
23. Utakmica je završena neriješeno posle produžetka, a propozicije nalažu da pobjednika treba da odluče sedmerci. BIJELI 7 je dobio 2 minuta isključenja u 9. minutu poslednjeg produžetka. On je određen od strane “odgovornog Predstavnika ekipe” da učestvuje u izvođenju sedmeraca. Ispravna odluka?
24. Igrač BIJELI 9 šutira na gol. Golman CRNE ekipe hvata loptu. U tom trenutku mjerilac vremena svira završetak utakmice. Sudije pokazuju mjeriocu vremena da je ostalo još 30 sekundi drugog poluvremena. Svi igrači ostali su u polju za igru. Kako treba nastaviti utakmicu?
25. Golman BIJELI 12 ne uspijeva da zadrži loptu pod kontrolom. Lopta u golmanovom prostoru ide prema aut liniji. Golman igra nogom i izbaci loptu preko gol-aut linije. Ispravna odluka?
26. Lopta dodata od strane BIJELOG 11 vraća se u golmanov prostor, gde golman BIJELI 1 skače i hvata loptu dok je u vazduhu. Čvrsto držeći loptu BIJELI 1 doskače jednom nogom u golmanov prostor, a drugom izvan golmanovog prostora. Ispravna odluka?
27. BIJELA ekipa je u napadu i igra bez golmana. BIJELI 11 upućuje udarac prema golu. Golman CRNI 1 brani udarac te izvodi golmanovo bacanje kao udarac prema praznom golu. BIJELI 10 pokušava spriječiti udarac tako što se odrazi van sopstvenog golmanovog prostora i dok je u vazduhu dodirne loptu koja je iznad golmanovog prostora. Lopta prelazi liniju van gola. Pošto je dodirnuo loptu, BIJELI 11 doskače u golmanov prostor. Koja je ispravna odluka ?
28. Golman BIJELI 1 brani šut i lopta se otkotrlja preko gol-aut linije. Odmah nakon toga oglasi se završni signal. Sudije uvide da je utakmica završena pet minuta ranije. Budući da su igrači još uvijek na igralištu, igra se nastavlja?
29. Sudije su upravo dosudile aut za BIJELU ekipu. U tom trenutku zvaničnik BIJELE ekipe je zatražio ekipni tajm-aut. Koja je od dolje navedenih tvrdnji tačna?
30. Lopta je u posjedu BIJELE ekipe i zbog tendencije ka pasivnoj igri BIJELE ekipe sudije pokazuju upozoravajući signal. Posle šest dodavanja BIJELI 5 šutira na gol. CRNI 3 blokira šut i lopta se vraća BIJELOM 5. Ispravna odluka?
Average Rating